פניות כלליות:

שירות לקוחות:

לדיווח תופעות לוואי

חלוצי התעשייה העברית

חברת מפעלי חמצן וארגון בע"מ נוסדה בשנת 1960, אך ההיסטוריה שלה מתחילה הרבה לפני כן, עוד בימיו הראשונים של היישוב העברי החדש בארץ ישראל. החברה הוקמה כמיזוג של שש חברות גזים ותיקות, ובהמשך צורפה אליהן חברה שביעית. חוט ישיר מקשר בין דור המייסדים של אותן חברות ובין דור הבנים והנכדים, שעדיין מחזיק בבעלות על החברה לצד קרן השקעות - פימי. ההיסטוריה של החברות המייסדות מקבילה לצמיחתו של המשק בארץ ישראל.

1960: האיחוד

בשנת 1960 הוקמה חברת 'מפעלי חמצן וארגון' בע"מ שריכזה בהדרגה את פעילות הייצור, השיווק וההפצה של שבע חברות האם. המפעל הוקם באזור התעשייה של הרצלייה פיתוח ונפתח בשנת 1964. המפעל שינה את פני ענף הגזים התעשייתיים בישראל וסיפק את הגזים החיוניים להתפתחותה של התעשייה.

יובל של צמיחה

מפעלי חמצן וארגון הרחיבו בהתמדה את היקף הפעילות ומגוון המוצרים, הקימו קווי ייצור חדשים והטמיעו טכנולוגיות מתקדמות. בשנת 1989 התמזגה החברה עם 'מחסני חמצן סחר' מחיפה שעסקה בייצור, דחיסה, הפצה ושיווק של גזים תעשייתיים.

בשנת 1995 הוקמה חברת הבת 'גז טכנולוגיות', המשווקת ומפיצה בארץ גזים מיוחדים המיובאים מחו"ל ומפעילה ברמת חובב מרכז לאחסון גזים מיוחדים, ראשון מסוגו בארץ העומד בסטנדרטים בינלאומיים. להחברה גם מחסן כימיקלים במגדל העמק.

מפעל מחסני חמצן בקריית אתא, הועבר בשנת 2005 לאתר חדש ומתקדם שחנך את אזור התעשייה החדש שגיא 2000. החברה משמשת כיום כזרוע דחיסת גזים בגלילים, שיווק והפצה, ומרכזת את המערך לוגיסטי של מפעלי חמצן וארגון באזור הצפון.

פריחתה של התעשייה בארץ, והפיתוח המואץ של תעשיית ההייטק בשנות ה-90, העלו את הביקוש למוצרי החברה, תוך דרישה לזמינות גבוהה באתרי הייצור. לקראת שנות ה-2000 השקיעו מפעלי חמצן בהקמת מפעלי ייצור קריוגנים חדישים, בקריית גת ליד מפעלי אינטל, ובמגדל העמק ליד מפעל טאואר סמיקונדקטורס בשיתוף פעולה עם חברת הגזים הבינלאומית Air Products.

המעבר לקיסריה

בשנת 2007 הוקם המפעל החדש באזור התעשייה קיסריה, שאליו הועברה הפעילות שהתקיימה עד אז במפעל בהרצליה.

כיום מפעילים מפעלי חמצן וארגון שבעה אתרי ייצור, דחיסה ואחסנה, ממגדל העמק בצפון ועד רמת חובב בדרום, המעסיקים כ-120 עובדים ומשרתים אלפי לקוחות בכל רחבי הארץ באמצעות מערך שינוע רחב ומתקדם.

החברה ממשיכה בתהליך הצמיחה ודואגת לשיפור מתמיד בשירות, באיכות, בבטיחות ובאיכות הסביבה.

אפליקצית המרת גזים זמינה להורדה בחינם בחנויות האפליקציה